2. kolo, 19.08.2017 12:30 FK Baník Sokolov - Mostecký fotbalový klub "B" 4:0 (2:0)
FK Baník SokolovMostecký fotbalový klub "B"
Branky: 3. Čermuš Vojtěch (pen.), 30. Richter Tomáš, 60. Čermuš Vojtěch, 70. Podhajský Ondřej
Sestava:Kondelčík – Čermuš, Richter J., Šoustek, Slezák – Poupě, Friml – Richter T., Heřmánek (41. Nedbalý, Bílek (50. Sirakov) – Duzbaba (50. Podhajský)

Trenér Jiří Štěpán: Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve třetí minutě po faulu na Richtera T. jsme kopali pokutový kop, který s přehledem proměnil Čermuš. Poté se hra vyrovnala a byla z obou stran velmi nervozní a plná nepřesností. Když se nám hra podařila uklidnit, tak jsme soupeře zatlačili do hlubokého bloku s kterým jsme si ale neuměli účelně poradit.V 31. minutě přišla průniková přihrávka za obranu na nabíhajícího Richtera T., který si kličkou brankaři a zakončením do prázdné brány se situací poradil. Do kabin jsme šli za stavu pro nás výhodném 2:0. Hosté udělali po poločase několik změn a my jsme se dostali pod tlak. Mostečtí si vypracovali nějaké střely i gólové situace s kterými si velmi dobře poradil brankář Kondelčík. V 65 minutě přišla z naší strany asi nejhezčí akce utkání kdy jsme se dostali po kombinaci do pokutového území kde si individuelně prosadil Nedbalý a předložil Čermušovi krásnou přihrávku, kterou proměnil a mohl se radovat z druhého gólu v utkání. Po této situaci se hra vyrovnala a hrálo se většinou mezi vápny obou týmů. V 69. minutě se po krásné přihrávce od Bílka na vápně s míčem otočil nikým nehlídaný Podhajský a ze dvou dotyků zakončil k tyči. V závěru utkání jsme měli více sil i díky tomu že hosté dostali 3 žluté karty, po kterých hráli jen v deseti po dobu deseti minut, což jim ubralo hodně sil. První mistrovské utkání jsme zvládli za což jsem moc rád a klukům patří pochvala, ale je před námi ještě dlouhá cesta a spousta práce, takže se hned od pondělí budeme připravovat na další mistrovské utkání které nás čeká v Ústí.

Rozhodčí:Šmat David, Cvrk Miroslav, Coufal Jaroslav