18. kolo, 24.03.2019 12:15 FC Slavoj Vyšehrad - FK Baník Sokolov 1:2
Branky:58. Sejdia Blerton39. Peška Miroslav, 54. Peška Miroslav
ČK:57. Kavka
Sestava:

Kondelčík Vojtěch - Hašek Daniel, Kolář David, Stařík Pavel, Doležal Viktor - Šoustek Ondřej, Friml Viktor - Peška Miroslav, Nedbalý Jakub, Lokshin Nikita - Kavka Filip.

Trenér Marian Václavík: Už od začátku velmi vyhrocené utkání plné ostrých soubojů. Soupeř hrál na nakopávané míče, které se našim obráncům dařilo odvracet. My jsme oproti předchozím zápasům zlepšili kombinační hru a přechod do útoku. Hned v úvodních minutách jsme měli slibné příležitosti ke skórování. Peška z pravé strany minul branku a Kavka ve vápně váhal se střelou, kterou pak vracející se obránce soupeře zblokoval. Při další akci posunul Lokschin míč dopředu, kde se k němu dostal Kavka, před velkým vápnem pak na sebe navázal dva hráče soupeře,  mezi kterými pak  míč poslal napravo Peškovi a ten otevřel skóre 0:1. Na začátku druhé půle unikl po pravé straně opět Peška a prostřelil gólmana domácích na bližší tyč. 0:2 . Pár minut potom se domácí hráči dostali k odraženému míči ve vápně a byl z toho faul. Ještě před samotnou penaltou neudržel nervy na uzdě Kavka a po strkanici se soupeřem z toho byla druhá žlutá a následně i červená karta. Soupeř penaltu proměnil a snížil tak na 1:2. S přibývajícími minutami a v oslabení nám docházeli síly a domácí hráči stupňovali tlak. Skvělými zákroky nás podržel brankář Kondelčík, který vychytal tři tutovky soupeře. Měli jsme ještě jednu šanci, ze které opět Peška těsně minul. S velikým morálním nasazením a týmovým výkonem jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Za to patří hráčům velká pochvala. Je to po třech prohrách v řadě velká vzpruha pro sebevědomí hráčů.

Rozhodčí:Opočenský Vojtěch, Tvrz David, Lafata Matěj