Fanshop
Zpět 18.09.2017

Tři vítězství dorostů Baníku

Aktualita 12956
Poměrně úspěšný byl víkend pro dorostenecké týmy Baníku. Devatenáctka porazila Plzeň Petřín vysoko 6:0, na penalty si pak se stejným soupeřem poradila sedmnáctka. Cenné vítězství 4:0 nad Jabloncem pak vybojoval tým U16, naopak se stejným soupeřem prohrál dorost U18, který tak jako jediný vyšel bodově naprázdno.

SK Petřín Plzeň – U19 0:6 (0:3)

Góly: 14. Body Roman, 16. Body Roman, 31. Šulc Lukáš, 47. Jovičič Danilo, 75. Dvořák Daniel, 81. Paterna Adam

Sestava: Timko Dominik - Vondrys Vítězslav, Šulc Lukáš, Nimrichter Daniel, Vaněk Richard - Dubnička Štěpán, Klapuch Tomáš - Body Roman (84. Parák Ondřej), Dvořák Daniel, Jovičič Danilo (66. Shorný Ondřej) - Fišer Patrik (72. Paterna Adam)

Trenér Vít Vrtělka: „Od první minuty jsme směrem dozadu působili organizovaným a odhodlaným dojmem, dobře pracovala celá obranná čtyřka včetně gólmana, směrem dopředu se nám dařilo využívat rychlých hráčů na stranách, do zakončení jsme se dostávali v dostatečném počtu a vytvořené šance jsme dokázali využít. Zápas se definitivně zlomil v 51. minutě, kdy Timko chytil soupeři penaltu, nám se pak ve zbývajícím průběhu podařilo ještě třikrát skórovat. Klukům gratuluju k výhře, po pondělním pozápasovém tréninku už se začneme připravovat na další utkání.“

U18 – FK Jablonec 0:2 (0:1)

Sestava: Süttö Michal - Synek Ondřej, Parák Ondřej, Nimrichter Daniel, Plíhal Lukáš - Paterna Adam, Lorenz Marek - Bursík Tomáš (70. Jirkovský Václav), Link Martin, Dlouhý Jiří - Lazarev Egor (80. Čaban Michal)

Trenér Milan Gabrle:  „V první půli byl náš výkon velmi dobrý, hráli jsme ze zabezpečené obrany a soupeře jsme do ničeho nepustili. Sami jsme si vypracovali šance, které jsme bohužel neproměnili a hosté ve 29 minutě po rychlé akci vstřelili gól. Tak skončil první poločas. O přestávce jsem kluky pochválil a řekl jsem, že musíme pokračovat v naší hře. To se nám sice dařilo, ale zase jsme neproměnili šance. Hosté v 79 minutě po rohovém kopu zvýšili na 2:0. Mužstvo se nepoložilo a posledních 11 minut jsme se tlačili do útoku, ale i kdybychom hráli dva dny tak bychom asi branku nevstřelili.“

SK Petřín Plzeň – U17 4:5 po pen. (1:3)

Góly: 9. Frič Josef, 22. Frič Josef, 39. Halapej David, 49. Frič Josef

Sestava: Svitok Pavel - Čaban Michal (30. Seidl Andreas), Hron Matyáš, Halapej David, Novák Jiří (41. Heřmánek Josef) - Rustler Jakub, Hackl Miroslav - Kilyk Rostislav, Frič Josef (77. Vu David), Steiner Sebastian - Veverka Filip (77. Földeš Tomáš)

U16 – FK Jablonec 4:0 (2:0)

Góly: 12. Čermuš Vojtěch, 20. Kolář David, 52. Šálek Patrik (vl.), 65. Šoustek Ondřej

Sestava: Kondelčík Vojtěch - Kolář David,  Čermuš Vojtěch,  Šoustek Ondřej, Slezák Martin - 1Poupě Jiří,  Nedbalý Jakub (41. Friml Viktor) -  Richter Tomáš (59. Sirakov Marek), Seidl Andreas, Bílek Petr (70. Schlapák Vilém) - Podhajský Ondřej

Trenér Jiří Štěpán: „V dnešním utkání jsme nastoupili proti velmi silnému soupeři, kterým byl Jablonec. Hned ve 40 vteřině po chybné rozehrávce hostů našel Podhajský dlouhým balonem Bílka, který skóroval, ale bohužel byl v ofsajdu. Hosté poté zpřesnili rozehrávku a byli více na balonu,
ale my jsme velmi dobře posouvali náš blok a do větší šance je nepustili. V 11. minutě po rohovém kopu se individuálně prosadil Čermuš a tím jsme se dostali do vedení 1:0. Hra měla stejný ráz jako doposud, hosté byli více na míči, ale k něčemu většímu se nedostali. Ve 20. minutě po faulu na naší polovině rozehrál Šoustek dlouhý balon za obranu hostů a Kolář po krásném náběhu prostřelil
brankáře a vedli jsme 2:0. Tento stav vydržel do poločasu. V druhé půli jsme opět velmi pozorně bránili a využívali ztrát hostů. V 51. minutě se prosadil opět po rohovém kopu Bílek. A ještě jedna branka ze standardní situace. V 64. minutě Friml z poloviny hřiště poslal dlouhý balon do vápna soupeře, kde si ho krásně našel Šoustek a vsítil branku na 4:0 a tím korunoval skvělý výkon v dnešním utkání. Hosté se poté dostali do nějakých šancí, které však zlikvidoval Kondelčík. Klukům patří poděkování za velmi dobře odpracované utkání, za kolektivní výkon celého mužstva a za produktivitu v zakončení. Není ovšem potřeba usnout na vavřínech a je potřeba se připravit na další utkání, které odehrajeme v Roudnici s místním SK.“