Dorostenecké týmy se rozloučily s podzimem

Dorostenecké týmy Baníku odehrály poslední zápasy v podzimní části svých soutěžích. Bodovat dokázala pouze šestnáctka, která zvítězil 3:0 na domácím hřišti proti Mělníku. Další dva góly přidal kanonýr Ondřej Podhajský, který se na podzim trefil dvacetkrát. Dorost U16 je i nejúspěšnějším dorosteneckým týmem, když přezimuje na velmi pěkném třetím místě.

FC Viktoria Plzeň, a.s. – U19 4:2 (2:0)

Góly:  59. Fišer Patrik, 88. Body Roman (pen.)

Sestava: Timko Dominik - Vondrys Vítězslav (80. Parák Ondřej), Šulc Lukáš, Nimrichter Daniel, Vaněk Richard - Dubnička Štěpán, Klapuch Tomáš (45. Lorenz Marek) - Body Roman, Dvořák Daniel, Jovičič Danilo (45. Shorný Ondřej) - Fišer Patrik

Trenér Vít Vrtělka: „Poslední mistrovské utkání v Plzni jsme nezvládli a přesto, že soupeř hrál od 8. minuty bez vyloučeného hráče, tak jsme čtyřikrát inkasovali a zaslouženě prohráli. První dvě branky jsme dostali po situacích, na které jsme se upozorňovali, což ukazuje na určitou nedisciplinovanost hráčů a to mi vadí na celém průběhu utkání nejvíce. Ve druhém poločase jsme snížili na 1:2, krátce na to, jsme však inkasovali potřetí a soupeř zápas zlomil na svoji stranu. Z posledních čtyř mistrovských zápasů jsme získali pouze jediný bod, což je důvod, proč přezimujeme na naprosto neuspokojivém 10. místě. A i když kluci od léta udělali v mnoha směrech kus práce, tak je jasné, že ještě větší kus práce máme společně před sebou.“

U18 – FC Mělník z.s. 1:2 (1:2)

Góly: 38. Paterna Adam

Sestava: Kraus Vladimír - Dlouhý Jiří, Parák Ondřej, Halapej David, Synek Ondřej - Lorenz Marek, Hackl Miroslav (65. Harasiewicz Ondřej) - Bursík Tomáš (84. Bílek Petr), Paterna Adam, Jirkovský Václav - Lazarev Egor

FC Viktoria Plzeň, a.s. – U17 4:1 (1:1)

Góly: 38. Procházka Daniel

Sestava: Landrgott Petr (40. Svitok Pavel) - Kilyk Rostislav, Rustler Jakub, Novák Jiří, Procházka Daniel - Hackl Miroslav, Földeš Tomáš (59. Čaban Michal) - Frič Josef (50. Seidl Andreas), Botev Petr, Steiner Sebastian (67. Vu David) - Hron Matyáš

Trenér Petr Schenider: „V prvním poločase byla herně lepší Plzeň. My se snažili hrát v obraném bloku a vyrážet do rychlých protiútoků. To se nám docela dařilo a krom vstřelené branky jsme měli další dvě možnosti ke skórování. V druhém poločase nás domácí zatlačili ještě více. Po druhé inkasované brance jsme hru více otevřeli a začali přibývat šance na straně soupeře. Nám už se nepodařilo do utkání vrátit a závěrem je třeba přiznat, že čtyři inkasované branky byli ještě milosrdné.“

U16 – FC Mělník z.s. 3:0 (2:0)

Góly: 3. Podhajský Ondřej, 40. Slezák Martin, 46. Podhajský Ondřej

Sestava:  Gembický Jan (41. Kondelčík Vojtěch)  - Kolář David, Šoustek Ondřej,  Štrúbel Daniel, Bílek Petr - Nedbalý Jakub (41. Richter Tommáš), Friml Viktor - Schlapák Vilém (41. Poupě Jiří),  Sirakov Marek (61. Duzbaba Daniel), Slezák Martin -  Podhajský Ondřej.

Trenér Jiří Štěpán: „Vstup do zápasu se nám podařil a ve třetí minutě jsme šli do vedení 1:0. Pokud jsme byli aktivní a dobře jsme kombinovali, byli jsme lepším na hřišti. Do poločasu jsme vstřelili ještě jednu branku. Po tom jsme se vnitřně uspokojili a úroveň naší hry se zhoršila. Vstup do druhé půle byl také dobrý, ale opět přišlo uspokojení vstřelením třetí branky a zápas se už jen dohrával. Tímto utkáním jsme uzavřeli podzimní část, kde jsme celkem získali 35 bodů a skončili na třetím místě naší skupiny.“