Fanshop
Zpět 13.03.2018

Úvodní mistrovské zápasy mají za sebou i dorostenci

Aktualita 13084
Do jarní části svých soutěžích naskočily dorostenecké týmy FK Baník Sokolov. Již ve středu bojovala proti silné Viktorce Plzeň devatenáctka i sedmnáctka.Obě mužstva shodně vedla nad favoritem 2:0, ale nakonec prohrála také shodně 2:4. To dorost U18 i U16 bodovali naplno. A dokonce bez inkasovaného gólu. Osmnáctka vyhrála v Mělníku 0:2, šestnáctka pak 0:5.
U19 – FK Viktoria Plzeň, a.s.  2:4 (2:2)

Góly Baníku: 1. Body, 14 Dlouhý

Sestava:  Timko Dominik - Vaněk Richard, Šulc Lukáš, Nimrichter Daniel, Vondrys Vítězslav - Hackl Miroslav (82. Lorenz Marek), Klapuch Tomáš - Body Roman (72. Shorný Ondřej), Dvořák Daniel (61. Link Martin), Dlouhý Jiří - Fišer Patrik

Hodnocení trenéra – Vít Vrtělka: „V prvním kole jarní části jsme narazili na Viktorku Plzeň. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a v 15. minutě jsme vedli 2: 0. Potom se začaly projevovat kombinační schopnosti soupeře, který v rozmezí 23. a 27. minuty srovnal skóre a ještě nastřelil břevno. My jsme si během prvního poločasu dokázali vytvořit další čtyři příležitosti, které jsme však neproměnili. V druhém poločase Plzeň dále dobře kombinovala, do šancí jsme je však nepouštěli. Až do 60. minuty, kdy nejdřív soupeř nastřelil břevno a chvíli na to skóroval. V závěrečné desetiminutovce jsme ještě dokázali soupeři zahrozit po centrech a standardních situacích, v poslední minutě jsme ale dostali čtvrtý gól do prázdné brány, když byl náš brankář na standardní situaci v soupeřově pokutovém území. Celkově jsem vzhledem k průběhu z výsledku zklamaný, v zápase jsme však předvedli dobré věci, na kterých budeme stavět i v dalších utkáních. Viděl jsem i několik velmi dobrých individuálních výkonů.“

FC Mělník, z.s.  – U18 0:2 (0:0)

Góly Baníku: 58. Kursa, 70. Link

Sestava: Sütto – Šulc, Jirkovský, Lorenz, Parák, Bursík, Synek (81. Sýkora), Kursa, Shorný, Link, Harasiewicz.

Hodnocení trenéra: -

U17 – FK Viktoria Plzeň, a.s.  2:4 (2:1)

Góly Baníku: 7. Veverka, 20. Harasiewicz

Sestava:  Landrgott Petr - Halapej David (64. Seidl Andreas), Rustler Jakub, Šlemr Jan (74. Štrúbel Daniel), Steiner Sebastian (59.Földeš Tomáš) - Veverka Filip, Novák Jiří - Kilyk Rostislav, Hron Matyáš, Procházka Daniel - Harasiewicz Ondřej (70. Frič Josef).

Hodnocení trenéra – Petr Schneider: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a 25 minut jsme hráli dobrý fotbal. Vstřelili jsme dvě branky. Po druhé vstřelené brance nás soupeř začal přehrávat a dostali jsme kontaktní branku. Vstup do druhé půle už tak povedený nebyl a díky chybám v rozehrávce jsme dovolili soupeři utkání otočit. Pozitivní je, že po nepovedeném konci přípravy jsme předvedli zlepšený výkon. Když se nám povede přenést výkon z úvodu zápasu, do větší části utkání můžeme být úspěšnější i výsledkově.“

FC Mělník, z.s.  – U16 0:5 (0:2)

Góly Baníku: 24. Frič, 28. Šoustek, 52. Frič, 75. Sýkora, 80. Nedbalý

Sestava:  Kondelčík Vojtěch - Falář Jakub (40. Štrúbel Daniel), Richter Jan, Sýkora Jan, Slezák Martin - Šoustek Ondřej, Poupě Jiří - Frič Josef (60. Harasiewicz Ondřej), Nedbalý Jakub, Seidl Andreas (51. Sirakov Marek) - Bílek Petr

Hodnocení trenéra – Milan Gabrle: „Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.“