Zpět 21.04.2019

Ohlasy: Vítězslav Hejret s Danielem Novákem po výhře nad Vlašimí

Aktualita 13464
Sokolovští fotbalisté si připsali druhé domácí vítězství v řadě. Po Třinci porazili také Vlašim, tentokrát 2:0. Tří bodů do tabulky si cenil jak trenér Hejret, tak i záložník Novák. Takto hodnotili sobotní zápas 24. kola F:NL:

Sokolovský trenér Vítězslav Hejret zhodnotil duel takto: „V předchozích kolech jsme se setkali s týmy, které hrály na vysoké útočníky. To je pro hodně týmů ve druhé lize typické. Vlašim tvoří výjimku, má jiný styl hry – v pohybu, s menším vzrůstem hráčů, kombinačně. Ale věděli jsme, že určitá elegance je na úkor vstřelených branek. Po porážce v Prostějově byl otázkou způsob myšlení hráčů. Pomohla nám standardní situace, do té doby se hrálo vyrovnaně. Bylo to velké plus, dál nám vyšla situace, kterou trénují úplně všichni. Vedli jsme 2:0 a to odpovídalo průběhu první půle. Do druhého poločasu jsme čekali, že soupeř udělá změny, že se opět o něco pokusí. Až na jeden moment, kdy nám hráč zaběhl za obranu, jsme výborně bránili, ale zásadně nám chyběla mezihra. Stejně jsme měli dvě vyložené šance, ty jsme neproměnili. Já jsem šťastný a spokojený a děkuji všem, kteří se o to zasloužili.“

Zápas okomentoval také záložník Daniel Novák, který do utkání nastoupil v základní sestavě:

Příliš důvodů ke spokojenosti neměl hostující Erich Brabec, jenž po prohře 0:2 hledal příčiny neúspěchu: „Prospali jsme úvodní poločas, kdy jsme neplnili to, co jsme si řekli. Chtěli jsme hrát nahoře aktivně a dostávat domácí pod tlak, což se nám nedařilo. Přesto jsme tam měli asi dvě možnosti, ze kterých jsme mohli skórovat. Pak nás domácí potrestali ze standardky a ještě krásnou akcí po naší ztrátě. Tím byl dán i ráz druhé půle, kdy jsme prostřídali, trochu to oživili. Myslím, že Oskar Fotr měl stoprocentní šanci, ale nedal ji. Pak jsme se snažili dobývat dobře organizovanou obranu domácích, kteří ještě mohli náskok navýšit, protože po našich chybách tam měli příležitosti. Takže já se zápasem nejsem spokojen a na druhou stranu to hráčům pro další zápasy přinese příležitost, aby si řekli o místo v kádru pro další sezónu.“