Vaněček: Směrem dopředu jsme toho předvedli málo

Baník odehrál v sobotu proti Líšni 400. utkání ve druhé lize, ovšem ze zisku bodů se v jubilejním duelu neradoval. Svou premiéru na střídačce sokolovského týmu si připsal David Vaněček, který také prohrané utkání zhodnotil. Za hostující Líšeň na tiskové konferenci promluvil Milan Valachovič.

David Vaněček zhodnotil utkání z pohledu Baníku, který opět na domácím hřišti nebodoval: „My jsme se na soupeře připravovali s tím, že jsme nevěděli, jak změní své rozestavení. Ale připravovali jsme se na agresivitu soupeře, soubojovost a jednoduchou hru směrem dopředu. To se potvrdilo, do 30. minuty jsme se soupeři nevyrovnali v soubojích, odražených míčích, všude jsme byli později. Pak se to zlepšilo, dali jsme gól a kluci si začali věřit. O poločase jsme si řekli, že nesmíme dostat branky jako v minulých zápasech, kdy nás to stálo body. Bohužel jsme dostali z penalty na 1:1, to s námi zamávalo a byli jsme jasně horší tým. Ze špatného postavení jsme pak inkasovali na 1:2. Závěr jsme úplně zjednodušili, hráli na dva útočníky, ale hostující obrana to uskákala. Směrem dopředu toho od nás bylo hodně málo.“

Trenér Milan Valachovič si odbyl vítěznou premiéru na lavičce Líšně: „Byl to pro nás těžký zápas. Chtěli jsme navázat na práci pana Machálka. V průběhu repre pauzy jsme chtěli udělat nějaké změny v rozestavení, přišlo mi, že jsme hráli zbytečně do rizika. Chtěli jsme hrát více ze zabezpečené obrany. V prvním poločase jsme inkasovali zbytečný gól. V poločasu jsem kluky nabádal k větší aktivitě. Myslím si, že rozhodlo těch patnáct minut, kdy jsme domácí zatlačili a dali na 1:1. Pak jsme zvýšili na 2:1, v závěru jsme byli pod tlakem, hodně tam lítali centry. Domácí využívali vysokých hráčů, bylo to nepříjemné, ale gólovky jsme jim nedovolili.“