Do zimní přípravy naskočí baníkovci 7. ledna

AKTUALIZACE - I v roce 2016 bude mít pro druholigové fotbalisty Baníku zimní příprava tradiční složení. Chybět nebudou fyzické testy, soustředění ve Zruči a přípravné duely. Konkrétní podobu naleznete na následujících řádcích...

Hodnocení podzimní části ligy s Danielem Šmejkalem

Před sezónou by hlavní trenér Baníku současné umístění svého týmu bral, po průběhu podzimní části FNL nějaké chyby našel. Přesto však mluví o spokojenosti a to i v souvislosti s angažováním nových hráčů, se kterými by rád počítal i v jarní části sezóny. Jedinou kaňkou na podzimních výkonech Baníku tak bylo opět nevydařené vystoupení v poháru.

Jaroslav Belaň: Laťka je vysoko, ale byla by škoda ji podlézat

Baníku se poslední podzimní vystoupení vydařilo jak výsledkově, tak herně. S počínáním svých spoluhráčů byl spokojen i Jaroslav Belaň, jenž tentokrát příliš práce neměl. Zkušený gólman si na své konto připsal již osmou vychytanou nulu v tomto ročníku, ale daleko větší radost měla opora Baníku ze zisku tří bodů a vydařeného závěru podzimu.

Daniel Šmejkal: Výkon Bidjeho nám strašně pomohl

Na tiskové konferenci po zápase Baníku s Varnsdorfem panovala odlišná nálada. Zatímco sokolovský kouč Daniel Šmejkal zářil spokojeností, trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý naopak s výkonem svých svěřenců spokojenost nevyjádřil.

Baník se rozloučil vítězně, Manzia zaznamenal hattrick

Baník se rozloučil s rokem 2015 vítězně. V předehrávce jarního 16. kola porazil Sokolov poslední tým tabulky Varnsdorf jednoznačně 3:0. Na výhře se třemi góly podílel Bidje Manzia. Baník tak vstoupí do jarních odvet bez porážky a na druhém místě v tabulce!

Rozlučku s fotbalovým podzimem obstará souboj s Varnsdorfem

Už jen poslední zápas před sebou mají fotbalisté Baníku. Utkáním 16. kola Fotbalové národní ligy ukončí velmi povedené tažení letošní podzimní části druhé ligy. Sokolovští hráči jsou jediným týmem v soutěži, který ještě neokusil hořkost porážky, a tuto výtečnou bilanci budou chtít baníkovci udržet i proti Varnsdorfu, který letos už jednou porazili. Podaří se to i na domácím trávníku?

U15 prohráli na Spartě

Nejstarší žáci Baníku se tentokráte představili na pražském Strahově, kde se postavili domácí Spartě. Baníkovci si bohužel z hlavního města nevezou ani bod.

Baníkovci neprohráli ani s Táborskem, z jihu Čech vezou remízu 0:0

Stále neporaženi. To platí i po čtrnáctém utkání Baníku v letošním ročníku Fotbalové národní ligy. Sokolovští hráči se vydali na hřiště Táborska, kde byl k vidění zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách. Belaně dvakrát zachránilo břevno a když ani baníkovští fotbalisté neudeřili, skončilo utkání 15. kola nerozhodně 0:0.

Poslední podzimní cesta za soupeřem: Baníkovci hrají v Sezimově Ústí s Táborskem

Ve Fotbalové národní lize je už jen jeden soupeř, se kterým baníkovci na podzim ještě nehráli a proti kterému budou bojovat o udržení své neporazitelnosti. Tím protivníkem je jihočeské Táborsko, ambiciózní celek, jenž se také pohybuje na nejvyšších příčkách. Zápas 15. kola bude také posledním, který Sokolovští odehrají na hřišti soupeře.

Dan Šmejkal: Zápas plný dramatických momentů, který musel bavit

Předposlední domácí zápas tohoto podzimu přinesl Baníku jeden bod za remízu 1:1. Proti Hradci Králové po prvním poločase vedli, ale druhý poločas nabídl řadu dramatických momentů, které nakonec rozhodly o tom, že oba týmy si připsaly po bodu. Na tiskové konferenci se oba trenéři na spravedlivé remíze shodli.