Pavel Horváth: Kluci chtějí pro úspěch udělat všechno

Na tiskové konferenci se v hodnocení utkání mezi FK Baník Sokolov a FK Viktoria Žižkovi oba trenéři víceméně shodli. Jediný rozdíl byl v tom, že trenéra Žižkova Petra Mikolandu mrzelo, že ze Sokolova odjíždí bez bodu, Pavel Horváth naopak po první domácí výhře mohl být spokojen.
Petr Mikolanda: „Nejsme spokojeni s tím, že jsme si neodvezli ani bod. Myslím, že zápas vypadal zajímavě v tom, že Sokolov byl mnohem agresivnější, zarputilejší ve vápně a měl výbornou hru po křídlech s centry. My jsme naopak byli lepší kombinačně, více jsme drželi balon, ale ve vápně jsme nebyli tak silní. Jediná branka pak rozhodla o výsledku utkání.  Protože, když někdy v 52. minutě dostanete gól, do sedmdesáté minuty se snažíte něco změnit. Pak už Sokolov měl další a další brejky, protože se to hodně otevřelo. Posledních deset minut je pak až nefotbalových. My jsme si chtěli odvést aspoň bod, což se nepodařilo. Takže z toho jsme zklamáni, protože to bylo spíše remízové utkání. Rozhodly vápna a tam jsme byli dnes slabší.“

Pavel Horváth: „Je těžké hodnotit to jinak, než řekl kolega. Měli jsme přidat druhý gól a byl klid. Ale já jsem rád, že teď máme trochu úspěšnou sérii, co se týká výsledků. Vidím na klucích, že chtějí pro úspěch udělat všechno a když se něco nepovede, tak to prostě k tomu patří. Takže já jsem spokojen s vítězstvím, teď musíme vydržet, udržet koncentraci a chtíč hráčů, aby chtěli dál vítězit.“

Petr Mikolanda: „My to máme podobné. Hrajeme hezky, nápaditě, kluci se snaží, ale body k tomu nepřispívají. Je to pořád jen sedmé kolo, 23 jich máme ještě před sebou. Sokolov teď udělal sedm bodů ve třech utkáních a my můžeme udělat to samé po repre pauze.  Takže v tomto je to pořád začátek, je to ještě mladé. Od pátého do šestnáctého místa bude druhá liga o jednom, dvou bodech. Gratuluji domácím, protože si to zaslouženě vydřeli. My jedeme se vztyčenou hlavou, podali jsme tady dobrý výkon, ale bez bodů se vždycky jede domů hůř.“

Pavel Horváth: „Věděli jsme, že Viktorka dobře kombinuje a že hrají v trochu jiném rozestavění. Věděli jsme, že nesmíme nechat hrát Podrazkého, přes kterého chodí většina situací. Byla tam změna v obraně, kdy nehrál Švejdík, ale hrál Žežulka, kterého jsme chtěli tlačit do levé nohy, aby to měl těžší. Přesto nás Viktorka přecházela a jak říkal tady Petr, je to teprve sedmé kolo. A co se týká nás, tak pokud se nedaří, hledá se sestava a hledáte hráče, který splní to, co na tom na hřišti čekáte. Nám se to dnes povedlo, podařilo se nám dát gól, který to rozhodnul. Individuální výkony hráčů mě baví. Máme zajímavé hráče a já se budu snažit, aby se kluci zlepšovali a udrželi soustředěnost po celých 90 minut, protože kdykoliv polevíme, tak soupeř má okamžitě šanci.

Pavel Horváth:  „Vypracovali jsme si nějaké zajímavé situace a jednu jsme proměnili. Byla tam individuální akce Davida Štípka a Kuba Dvořák tohle v sobě má a jeho výkony jsou velikým překvapením. Co si pamatuji, i jako soupeř, tak zde koloval po různých postech. A na levém beku se zdaleka cítí nejlépe. Má přehled, je to klasický levák a je schopný se dostat jak do centru, tak do koncovky. A dnes utkání rozhodl…“