Velký obrat a cenné tři body z venku! A-tým FK Baník Sokolov dokázal na půdě FC Přední Kopanina otočit nepříznivý stav 0:2 na vítězství 4:2. Hlavní trenér Lukáš Kislinger po utkání hodnotil zaspalý úvod, klíčový moment v závěru první půle i vítěznou mentalitu svého týmu.
Vstup do utkání se vám vůbec nepovedl. Co bylo podle vás špatně?
Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře. Náš začátek byl hodně laxní, chyběl nám důraz i potřebná koncentrace. Soupeř se dostal do vedení 2:0, aniž by si vytvořil nějaké vyložené šance. Ty dvě branky jsme si v podstatě dali sami našimi chybami, což byl přesně scénář, kterému jsme se chtěli vyhnout.
Tým ale dokázal ještě do poločasu vyrovnat. Co se změnilo?
Naštěstí nás ten nepříznivý stav nepoložil. Naopak nás probudil. Kluci výrazně přidali, začali jsme být aktivnější a ještě do přestávky se nám podařilo srovnat na 2:2. Obrovský podíl na tom měl Tomáš Zázrivec, který vzal zodpovědnost na sebe a vyrovnání prakticky zařídil. Gól do šatny byl pro další vývoj zápasu naprosto klíčový.
Ve druhém poločase už byl Baník dominantní. Souhlasíte?
Ano, druhý poločas už byl plně v naší režii. Měli jsme hru pod kontrolou, byli jsme trpěliví a šli si za vítězstvím. Obrat jsme nakonec dokonali zásluhou gólů Kubů Anděla a Hory.
Výsledek mohl být ještě výraznější…
To určitě. Mrzet nás může, že jsme neproměnili několik dalších velmi dobrých šancí. Navíc nám nebyl uznán jeden vstřelený gól. Myslím si, že jsme mohli vyhrát ještě vyšším rozdílem.
Jak moc si ceníte toho, že tým otočil zápas z 0:2 na 4:2?
Obrovsky. Otočit venkovní utkání z 0:2 na 4:2 stojí spoustu fyzických i psychických sil. Kluci ukázali charakter, vůli a silnou vítěznou mentalitu. Za to si zaslouží velkou pochvalu.
Co bude teď nejdůležitější směrem do dalších zápasů?
Musíme si tohle nastavení a odhodlání přenést i do dalších kol. Čekají nás dvě nesmírně důležitá a náročná derby, takže budeme potřebovat navázat na výkon z druhé poloviny dnešního utkání.