21. kolo, 13.04.2019 11:00 FK Jablonec "B" - FK Baník Sokolov 2:3 (1:1), PK 2:4
FK Jablonec "B"FK Baník Sokolov
Branky:15. Steiner, 65. Podhajský (pen.)
Sestava:

Svitok Pavel - Kolář David, Rustler Jakub, Novák Jiří (46. Jirkovský Václav), Štrúbel Daniel - Seidl Andreas, Frič Josef (46. Friml Viktor) - Ptáček Tomáš, Zedníček Jaroslav, Steiner Sebastian - Hron Matyáš (55. Podhajský Ondřej)

Jiří Štěpán: Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně s vysokým pressinkem a napadání soupeřovo rozehrávky. Což se nám dařilo, dobrým pohybem a dostatečným důrazem jsme nutili soupeře dělat chyby v rozehrávce, a to se nám vyplatilo, kdy v 15 minutě Steiner dobře presoval domácího gólmana, který chyboval a Steiner pohodlně do prázdné branky otevřel skóre zápasu. Snažili jsme se stále pokračovat v naší hře, což se nám částečně dařilo a soupeře jsme nepustili do větších šancí, jen snad z jejich standartních situací. Ve 33. minutě přišla sporná situace, kdy domácí hráč zpoza šestnáctky vystřelil, jeho spoluhráč, který byl v evidentním ofsajdovém postavení míč nasměroval do protipohybu našeho brankáře a tím vstřelil domácí tým branku. Podle rozhodčích se o ofsajd nejednalo a skóre bylo srovnané. Vstup do druhého poločasu měl lepší soupeř. My jsme již nebyli tak aktivní a soupeři se dařila dobrá kombinace. Po krásné akci domácích šli do vedení v 52 minutě. V 66. minutě díky proměněné penaltě Podhajským jsme vyrovnali na 2:2. Domácí byli lepším týmem, ale my jsme bojovali a dokázali zápas dotáhnout do pokutových kopů, v kterých jsme nakonec uspěli. Jsem rád že jsme tento velmi těžký zápas zvládli a navázali na dobré výkony z předešlých kol.